kamery znacky

  • girafront
  • KNX
  • jablofront
  • hikvision
  • avigilon
  • dahua
  • dcs

          Poskytujeme kompletné služby v oblasti kamerových systémov. Pomôžeme Vám s výberom vhodných kamier, oboznámime s funkciami a nájdeme najlepšie riešenie pre Váš objekt. Realizujeme záručný a pozáručný servis, upgrade kamerových systémov, poradenstvo. Pracujeme s porednými výrobcami v danej oblasti, ktorí poskytujú špičkovú kvalitu zariadení za prijateľnú cenu. Samozrejme, špičkovo odvedená je aj naša práca na inštalácii systému.

              Vďaka rozvoju dátových komunikačných sietí a zvyšovaniu ich prenosových rýchlostí sa IP kamerové systémy stávajú už bežnou súčasťou bezpečnostných systémov. IP kamery sú určené na priame pripojenie do počítačovej siete. Umožňujú tak monitorovanie priestorov na vzdialených miestach v rámci dosahu lokálnej siete LAN alebo Internetu. Prednosťou týchto kamier je kvalita, ľahký webový prístup, diaľkové nastavovanie parametrov. Ďalšou výhodou je realizácia záznamu na počítači (server) s pripojením keternetovejsieti a dostatočnou kapacitou harddiskov na požadovanú dĺžku záznamu. Niektoré IP kamery nepotrebujú ani záznamový PC (server), umožňujú aj záznam na SD/SDHC kartu, ktorá sa vkladá priamo do kamery. Podľa rozlíšenia sa delia naIP kamery so štandardným rozlíšením (do 0,414 MPx, rozlíšenie rovnaké ako analógové kamery)aIP kamery s megapixelovým rozlíšením (nad 1 MPx).V našej ponuke nájdete výhradne IP kamery s megapixelovým rozlíšením, nakoľko ceny megapixelových kamier v poslednom období sú oveľa dostupnejšie a obraz z týchto kamier je kvalitatívne oproti štandardným IP kamerám markantný (pre znázornenie kliknitu). Veľmi dôležitou súčasťou jesoftvér, ktorý umožňuje správu pripojených IP kamier, záznam obrazu na PC a množstvo ďalších funkcií, medzi ktoré patrí aj videoanalýza. Softvér pre PC sa delí na softvér pre server (NVR) a softvér pre klientský počítač. Hlavnou úlohou softvéru pre server je záznam a distribúcia obrazu z kamier medzi klientské počítače, v ktorých je zas inštalovaný klientský softvér na prehliadanie on-line obrazu a obrazu zo záznamu.

IP kamery umožňujú vyššie rozlíšenie obrazu.

Analógové kamery umožňujú najvyššie rozlíšenie obrazu 720 x 576 pixelov (0,414 MPx) , IP kamery v súčastnosti sú vyrábané v rozlíšení do 5 Mpx (komerčné kamery) a viac (profesionálne kamery). Z toho vyplýva, že na pokrytie priestoru je potrebný nižšší počet IP kamier ako analógových kamier. IP kamery majú vyšší potenciál pre budúcnosť, nakoľko ich rozlíšenie obrazu z roka na rok rastie a ich cena naopak klesá.

IP kamery umožňujú progressive scanning.

Progressive scanning zanamená, že každý snímok je odčítaný zo snímača  kamery (CCD, CMOS) na jediný krát. Toto je rozpoznateľný rozdiel oproti  analógovým kamerám, pretože analógové kamery tvoria snímok z 'prekladaných obrázkov' (zo snímača kamery sa odčítajú najprv párne riadky, potom nepárne riadky a tieto sa potom poskladajú do jedného obrázka). Pohybujúci sa objekt v čase odčítania párnych riadkov sa oproti času odčítania nepárnych riadkov pohne v priestore o určitú vdzialenosť, čo má za následok mierne rozostrený obraz.

Vysoké rozlíšenie umožňuje množstvo sofistikovaných riešení.

Čisté obrázky s vysokým rozlíšením sú vhodné pre širokú oblasť softvérových riešení. Videoanalýzou obrázkou je možné napríklad identifikovať osoby alebo čítať ŠPZ vozidiel a v budúcnosti možno očakávať ďalšie iné riešenia, nakoľko kamerový systém videoanalýzou už dnes vie čítať písmená aj číslice.