• girafront
  • KNX
  • jablofront
  • hikvision
  • avigilon
  • dahua
  • dcs

 

KNX ponúka inteligentnú technológiu, pri ktorej možno požiadavky na bezpečnosť, komfort, flexibilitu a hospodárnosť spojiť a riešiť v rámci jediného inštalačného systému. Stačí pritom začať s malými základmi, na ktorých možno následne ďalej budovať, pretože inštalačný systém KNX je modulárny.

Čo je KNX/EIB

KNX je medzinárodný štandard pre inteligentné elektrické inštalácie, ktoré postupne nahrádzajú tradičné elektrické inštalácie. Súlad s normami EN 50090-3-1, EN 50090-4-1, EN 50090-4-2, EN 50090-5-2 a EN 50090-7-1 znamená, že KNX je prvým celosvetovým štandardom pre technológie automatizovaného riadenia v domoch a budovách.

Je podporovaný množstvom výrobcov ako sú ABB, Jung, Gira, Merten, Schneider Electric, Siemens and okolo 100 ďalšími. Umožňuje spoločné využitie a kombináciu komponentov rôznych výrobcov a typov, čo sa garantuje certifikáciou týchto komponentov a značkou KNX. Podporuje tiež všetky bežné prenosové médiá (TP, PL, RF, Ethernet).

Stavitelia a architekti tak majú pri výbere KNX technológie záruku štandardizovaného, medzinárodne uznávaného riešenia. KNX umožňuje ovládať osvetlenie, žalúzie, vykurovanie, vetranie alebo klimatizáciu a mnohé ďalšie funkcie v dome alebo budove

Technológiu KNX/EIB a jej ďalší rozvoj zastrešuje medzinárodná organizácia Konnex.

Prečo KNX/EIB

KNX/EIB technológia sa dáva ako štandard v 40% nových komerčných budovách v Nemecku a začína sa vo väčšej miere používať v budovách a domoch aj na Slovensku. Keďže ide o otvorený štandard, výrobcovia ponúkajú zariadenia, ktoré sú navzájom kompatibilné a môžete si tak vybrať ten správny prístroj pre vašu úlohu bez toho, aby ste boli viazaní na jeden zdroj.

KNX/EIB je vysoko flexibilný, možno ho integrovať s mnohými inými systémami na ovládanie audia a videa, internetom, PDA, mobilnými zariadeniami atď. Táto flexibilita nie je vykúpená zložitosťou, KNX dokáže poskytovať výsledné riešenia, ktoré sú jednoduché na používanie, spoľahlivé a dizajnovo zapadajú do vášho priestoru. Niektoré lacnejšie systémy ponúkajú veľa na papieri, ale nie sú však také spoľahlivé a často doženú zákazníkov do neriešiteľných technických problémov. Technológia inteligentného domu, ktorá narúša vaše bývanie, namiesto toho, aby ho podporovala, si nerobí svoju prácu.

 KNX